Bruno Söhnle

 

Bruno Söhnle – Uhrenateiler, Glasshutte SA. Ano, čtete správně – ateliér, studio, dílna. Ne továrna s masovou výrobou. Každému kousku, který opouští dveře ateliéru je věnována největší možná pozornost a individuální péče.

Zakladatel značky Bruno Soehnle vstoupil do světa hodinářského řemesla ve svých 17 letech v továrně na hodinky Heges, kterou vlastnili jeho starší bratři ve švábském Wurmbergu. Později se osamostatnil a začal se věnovat distribuci švýcarských hodinek na německém trhu.

Jeho snem ale bylo založit vlastní značku. Cesta k vysněnému cíli však byla, jako každá taková cesta, křivolaká a trnitá. A navíc dlouhá. Jeho vůle a houževnatost však jednoho dne přece jen přinesla své ovoce. V roce 2000, ve věku 60 let, kdy většina lidí pomýšlí na odpočinek, zakládá v saském Glasshütte, tradiční baště německého hodinářství svůj vlastní hodinářský ateliér s názvem Bruno Söhnle GmbH Uhrenatelier Glashütte/Sa. "Tímto krokem," říká Bruno Söhnle, "začal můj nejlepší čas." Tak se zrodil slogan značky.

Firma začala výrobou quartzových hodinek. V roce 2008 vyrobila své první mechanické hodinky s ručním nátahem a v roce 2010 následovaly první automatické.

Nejedná se tedy o tradiční značku se stoletou tradicí. Přesto, či spíše právě proto zaujme jejich design a provedení svou kombinací klasiky a moderny.  Alespoň tak to vnímám já. Použité materiály a jejich opracování snesou srovnání s tím nejlepším, co lze na trhu nalézt. A poměr cena versus kvalita je jednou z nekompromisnějších. Mít na svých výrobcích označení Glashütte  a Made in Germany není jen tak. Výrobce musí splnit přísná kritéria, podobně jako výrobci hodinek švýcarských.

Pokud jde o hodinky, možná si myslíte, že není nad ty švýcarské. Ale německá preciznost, kvalita a smysl pro detail si s tou švýcarskou v ničem nezadá a v segmentu cenově dostupných hodinek „pro normální lidi“ ji mnohdy předčí. Chcete-li mít na svém zápěstí hodinky s neobvyklou značkou, co nemá každý, Bruno Söhnle je tou nejlepší možnou volbou. 

Koupíte-li sobě či někomu ze svých blízkých hodinky  Bruno Söhnle, budou pro něj i pro vás vždy symbolizovat ten nejlepší čas, který můžete prožít a zároveň  jej připoutat ke svému zápěstí. Hodinky značky Bruno Söhnle sice nejsou pro každého, ale rozhodně jsou prostě ECHT!

 

Žádné produkty značky Bruno Söhnle nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu